top of page
Leaf Pattern Design

Шкільна служба порозуміння

Шкільна служба порозуміння (ШСП) – це команда підготовлених старшокласників посередників (медіаторів), які допомагають своїм ровесникам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, використовуючи у роботі відновні практики – медіацію однолітків, коло тощо – і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі.
.

    Вас вітає Шкільна служба порозуміння (ШСП) ЗОШ  №6!

    ШСП1.png

    Це  команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які працюють над формуванням безпечної атмосфери у навчальному закладі, допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, використовуючи у роботі медіацію.

    ШСП3.jpg

    Медіація - це добровільний і конфіденційний процес, у якому третя нейтральна сторона (медіатор) допомагає конфліктуючим сторонам знайти взаємоприйнятний варіант вирішення ситуації, що склалася..

    Медіація може застосовуватися у ситуаціях:

    Конфліктів між учнями (у випадках ображання, бійок, погроз, принижень, цькування тощо). Конфліктів між учнями та вчителями. Конфліктів між учнями та адміністрацією навчального закладу. Конфліктів між учнями та батьками інших дітей. Конфліктів між учителями та батьками дітей. Конфліктів між учителями та адміністрацією закладу. Між батьками учнів (якщо підґрунтям конфлікту є справи ліцею).

    У вас виник конфлікт? Здається, що виходу із ситуації не існує? Що робити?

       1. Зверніться за допомогою до медіаторів – однолітків. Це буде правильне рішення!

    Під час проведення медіації сторони дотримуються наступних принципів:

    • Добровільність – кожна з сторін добровільно приймає рішення щодо участі у переговорах і усвідомлює, що рішення може бути досягнуте тільки шляхом співробітництва.

    • Розподіл відповідальності – сторони несуть відповідальність за прийняття рішення та його виконання, медіатор – за дотримання правил та принципів процедури.

    • Нейтральність, безоціночність – під час процесу медіатор не займає позицію однієї зі сторін, не оцінює їх, а в рівній мірі допомагає обом.

    • Конфіденційність – усе, що відбувається на медіації не розголошується ні медіатором, ні сторонами конфлікту. За винятком ситуацій, коли сторони планують завдати шкоди собі чи комусь.

    Правила поведінки під час медіації:

    1. Не перебивати один одного.

    2. Не ображати один одного.

    3. Не завдавати фізичного болю один одному.

    4. Уважно вислуховувати один одного.

    5. Дотримуватись принципів медіації.

    bottom of page